Tangá a ich história
Bielizník si bez týchto maličkých nohavičiek možno už ani nevieme predstaviť. Ako ale tangá vznikla a odkiaľ si našla cestu do našich šatníkov?
Od staroveku po súčasnosť
Tangá sa poprvé objavila u domorodých obyvateľov v Afrike a Amerike. Vzhľadom k teplému podnebiu týchto krajov boli ich obyvatelia nútení chodiť oblečený tak trochu zľahka. Pôvodne kožená spodná bielizeň zakrývala iba to najnutnejšie a bola obľúbená medzi mužmi i ženami.
Tiež v starovekom Egypte bol predchodca tejto bielizne v kurzu. Vtedajšie bederné rúšky nápadne pripomínajú dnešné tangá. A v Japonsku si tangá ponechali v svojej historickej podobe až do súčasnosti - a to u zápasníkov sumo.
Od Brazíliek do celého sveta
V roku 1974 potom boli tangá oficiálne zaradené do módnych trendov pod taktovkou módneho návrhára Rudiho Gernreicha. Skrátka tento geniálne jednoduchý kúsok odevu, ktorý vystavuje na obdiv nositeľovy polovičky, ukončil éru nevkusne zarezaných nohavičiek a otvoril tak novú dimenziu módy spodnej bielizne.
A aké druhy rozlišujeme?
- Klasické tangá - Vzadu vykukuje malý trojuholníček a predný diel je totožný s klasickými nohavičkami. Oba diely sú spolu spojené širšími pruhmi látky. Tieto tangá sú najrozšírenejšie.
- G-string toho odhaľujú ešte o trošku viac. Predný diel je tvorený iba malým trojuholníčkom, ktorý zakrýva len to najnutnejšie. Zadný diel je tiež o dosť menší. A oba tieto dielky sú prepojené iba úzkymi šnúrkami.
- V-string - to sú tangá, ktoré pripomínajú G-string tangá. Zadné šnúrky sa však nad zadkom rozbiehajú a tvoria tak tvar písmena "V".
- T-back - to sú tangá, ktorých zadný diel tvoria len úzke šnúrky. Ich tvar pripomína písmeno "T".
- C-string - najnovší typ táng. Nemá žiadne šnúrky a na tele držia vďaka špeciálnej kostre. Túto bielizeň využijete, pokiaľ nosíte rádi šaty s atraktívnymi priestrihmi.
Ariella brazílky s čipkovaným zadným dielom | Tessa bezšvové nohavičky | Claudie tangá |